Çorumlu Hacı Mustafa Efendi Hz.lerinin Vuslat Yıldönümünde Afrikada Yemek Veriyoruz.

Çorumlu Hacı Mustafa Efendi (ks) Hz.lerini vefatının 38. sene-i devriyesinde sevgi, saygı ve rahmetle yad ediyoruz.
Ömrünü İslam’a adamış, tüm insanlık âleminin derdiyle dertlenmiş, meselelerini haykırmış, birbirinden değerli insanlar yetiştirerek tasavvuf dünyamıza güç katmış, tasavvuf dünyamızın önde gelen değerlerinden, Allah-ü Teâlâ’nın büyük evliyası, Peygamber varisi, Büyük Üstadımız Mürşid-i Kamil Çorumlu Hacı Mustafa Anaç Hz.lerini vefatının 38. yılında rahmetle anıyoruz.

Çorumlu Hacı Mustafa Efendi (ks) Hz.leri 1884 yılında dünyaya teşrif etmiş,  çok küçük yaşlarda iken annesi ahirete irtihal etmiş olup eğitimini; babasının ve Allah-ü Teâlâ’nın seçkin kullarının tedrisatından geçerek tamamlamış, yalnızca zahiri ilimlerde değil, batıni ilimlerde de Allah-ü Teâlâ’nın lütfuna mazhar olup, O’nun seçkin kulları arasına girmiştir.
Çorumlu Hacı Mustafa Efendi (ks) Hz.leri,  Hacı Ali Haydar Efendi (ks) Hazretleri ile gençlik yıllarında tanışmış, sohbetlerinde bulunarak manevi yolculuğun başlamıştır. Allah ve Resulüne olan bağlılığı, tasavvuf yoluna olan muhabbeti neticesinde; devrin büyük Mürşid-i Kâmili Ebubekir-i Sıddık-i Çorum-i (ks) Hz.leri ile tanışmıştır. Arzu ettiği, gayelerin gayesi olan; Allah ve Resulüne vasıl edecek ariflerin, abidlerin, zahitlerin, âşıkların, mürşitlerin yoluna dâhil olmuş, büyük bir mürşidi kâmil olarak üstadımız Cennet Mekân Abdullah Babamızın yetişmesine vesile olmuştur.

Çorumlu Hacı Mustafa Efendi Hazretleri hicri Muharrem ayında, miladi 29 Eylül 1984 tarihinde, kendi fakirhanesinde, Abdullah Baba (ks). Hz.leri ile birlikte Nevşehir’den gelen bir grup ihvanın oluşturduğu zikir halkasında, İsm-i Celal zikri esnasında çok sevdiği Rabbine kavuşmuştur.

Bu vesile ile Abdullah Baba İnsani Yardım Vakfı olarak, Mevlevî Üstadı Hadim-ül Fukara Abdullah Baba Hazretlerinin Üstadı Çorumlu Hacı Mustafa Efendi Hazretlerinin ahirete irtihallerinin sene-i devriyesinde; Afrika Tanzanya'da yaşayan muhtaç kardeşlerimize yemek ikramında bulunuyoruz.

Allahu Teâlâ Hz.leri şefaatlerini, himmetlerini üzerimizden eksik etmesin inşallah.

Abdullah Baba İnsani Yardım

Abdullah Baba Vakfı

Konya Merkez: Aziziye Mahallesi Mengüç Caddesi No:51/1 42030 Karatay/KONYA bilgi@abdullahbabavakfi.org
Tel: 0533 370 20 16